Každoroční mezinárodní konference IMAP se poprvé koná v Africe

Každoroční mezinárodní konference IMAP se poprvé koná v Africe.

Podzimní konference IMAP, kterou organizuje a pořádá Ascent Capital Partners, exkluzivní partner mezinárodní sítě IMAP pokrývající francouzsky mluvící část Afriky, se koná v Marrákeši ve dnech 24. – 26. října 2019.
Je to poprvé od založení IMAPu v roce 1973, kdy se v Africe koná mezinárodní konference. Očekává se hojná účast více než sto členů IMAP z celého světa.

Klíčovými tématy jsou: investiční klima v Maroku, privilegované postavení finančního velkoměsta Casablanky, jako afrického finančního centra a Private Equity v Africe.

Konference se například budou účastnit Ahmed Reda Chami, předseda Hospodářské, sociální a environmentální rady (CESE), Lamia Merzouki, náměstek generálního ředitele finančního úřadu Casablanky a Sofiane Lahmar, partner v panafrické private equity, Development Partners International (DPI).

Předseda IMAP, Jurgis Oniunas, řekl:
Podle většiny odhadů je Afrika nejrychleji rostoucím kontinentem a do roku 2100 bude domovem 13 největších megaměst. Afrika je tedy pro nás důležitým trhem, kde pokračujeme s rozšiřováním našeho mezinárodního dosahu a je tedy zcela na místě, že se letos konference koná v Marrákeši, v jednom z nejstarších měst, kde IMAP působí."

Abdellatif Imani, spoluzakladatel a Generální partner společnosti Ascent Capital Partners, doplňuje:
Jsme nadšeni, že můžeme pořádat vůbec první mezinárodní konferenci IMAP v Africe. Afrika se stává zajímavým trhem z pohledu investičního bankovnictví. M&A transakce cílící na africké společnosti jsou stále větší a mezinárodní investoři jsou povzbuzováni potenciálem růstu střední třídy a jejím dopadem na budoucí ekonomický růst. Vznik africké kontinentální zóny volného obchodu (AfCFTA), jedné z největších zón volného obchodu od založení Světové obchodní organizace, v červenci 2019, by mělo přinést růst a inovace pro Afriku a podpořit obchodní činnost v následujících letech."

IMAP je mezinárodní partnerství v oblasti fúzí a akvizic se 450 M&A poradci působícími ve 42 zemích. Za posledních 10 let IMAP úspěšně dokončil více než 2 100 transakcí v hodnotě převyšující $90 mld a je tedy trvale zařazena mezi deset nejlepších poradců v oblasti fúzí a akvizic (Refinitiv) u transakcí v midmarketu. www.imap.com

Více novinek