Richard Kovář

Richard je od roku 2005 equity partner ve společnosti IMAP REDBAENK a řídí její pražskou kancelář. V předchozích letech zároveň působil v globálním představenstvu IMAP Inc.

Richard má více než 20 let zkušeností v oblasti corporate finance a od roku 1997 se výhradně věnuje transakčnímu poradenství v oblasti nákupu a prodeje podniků. Komplexně řídil jak rozsáhlé transakce pro velké nadnárodní korporace vstupující na český a slovenský trh, tak i transakce pro domácí rodinné firmy při jejich akvizičním růstu či jejich prodeji.

Za svou kariéru v oblasti fúzí a akvizic již úspěšně dokončil přes 50 transakcí zejména v následujících odvětvích: automotive, strojírenství, elektrotechnika, letectví a obrana, stavebnictví, těžební průmysl, chemický průmysl, gumárenství a plasty, media a zábavní průmysl, maloobchod, potraviny a nápoje, spotřební zboží a služby, energetika, zdravotnictví, ICT a high-tech.

Richard má technické i finanční vzdělání. Absolvoval Stavební fakultu ČVUT v Praze, obor ekonomika a řízení a Institut oceňování majetku Vysoké školy ekonomické v Praze.